Hodiny baletu

Naší činností je volnočasová taneční a pohybová aktivita, balet pro děti i dospělé s handicapem i bez handicapu. Organizujeme společné taneční tréninky na baletním sále ve Štěpánově nebo v Olomouci.
 
V současnosti má spolek 18 tanečníků. Výsledkem jsou pravidelně konaná taneční vystoupení pod názvem Duše v pohybu a další příležitostná vystoupení na akcích, na kterých spolek rteprezentujeme.
 
Fotografie a videa naleznete také na našich facebookových stránkách Balet Globa z. s.
Činnost spolku Baletu Globa je podporována Olomouckým krajem.
 
 

PŘEDSTAVENÍ „DUŠE V POHYBU“

Tento projekt se poprvé uskutečnil na profesionální scéně Moravského divadla Olomouc v r. 2007. Výsledkem bylo večerní představení.  Veřejnost se mohla seznámit s celoroční prací našich tanečníků. Představení bylo velice úspěšné, a proto projekt s tímto názvem a inovovaným repertoárem pořádá náš spolek pravidelně na různých scénách, nejen v Olomouci, ale i v Brně, v Prostějově, Opavě, v Praze a v dalších městech. 

Projekt získal nominaci na celostátní cenu Mosty za rok 2008, cenu hejtmana Olomouckého kraje za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením za rok 2007 a za rok 2012 cenu hejtmana Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury.